תיקון כספות

מפתח הכספת נשבר
לקוחות רבים ממהרים להספיד את הכספות שברשותם כאשר המפתח של הכספת נשבר, מנעול קומבינציה לא מגיב או קודן שהפסיק לפעול. ברוב המקרים ניתן לתקן את הכספות הקיימות ללא כל צורך בלהשקיע כסף בכספת חדשה. להלן המקרים בהם ניתן לתקן כספת קיימת:

 

חשוב לציין פעולות אלו ניתנות לביצוע אך ורק על ידי טכנאי כספות אשר קיבל הכשרה מתאימה ובעל ניסיון מתאים
התקשרו עכשיו ליעוץ חינם 050-2855516

  • מפתח הכספת נשבר – כאשר נשבר המפתח בתוך הכספות פורץ הכספות יכול לחלץ את שארית המפתח מתוך המנעול בעזרת כלים מיוחדים המיועדים לכך. לאחר מכן בקלות רבה ניתן לפתוח את הכספת בעזרת המפתח הנוסף. אני נתקל לא מעט תיקון כספות פשוט שגרר אחריו הוצאה גדולה בגלל פורץ כספות לא מקצועי מפתח שנשבר במנעול אינו מצריך החלפת המנעול או פריצה אגרסיבית של הכספת (למעט תקלה שוטפת בתפקוד).
   מפתח הכספות לא פותח
   לעיתים כאשר המפתח הכספת נשבר במנעול ולקוח מנסה להוציא אותו בכלים שברשותו ורק אחרי שהתייאש הוא מתקשר אלינו לתיקון, אקט זה מוביל לתיקון גדול ויקר יותר. כספות ומנעול כספות מורכבות מאוד בשל היותם בעלות מנגנוני נעילה שנועדו למנוע פריצות, על כן כל אקט שאינו במסגרת תיקון מקצועי עשוי להפוך תיקון קטן ופשוט והחלפת על מערכת הנעילה.

 

  • מפתח הכספות לא פותח – כנראה נשברה שן במפתח, שחיקה של המנעול או אקט של ונדליזם כגון החדרת עצמים לתוך חור המנעול. במקרים אלו ניתן לפתוח את הכספת על ידי כלים מיוחדים, ללא פריצה (ברוב המקרים). החלפת המנעול והחזרתה לפעולה תקינה.
   כאשר המפתח נע בקושי רב על ציר המנעול, יש בשלב זה להזמין פורץ כספות, עבור תיקון תקלה פשוטה שיכולה להסתיים בשימון קל של המנעול ולא בהחלפתו.

 

  • אבד המפתח של הכספות – במקרה כזה חשוב מאוד להחליף את המנעול של הכספות לשם בטחון בעל הכספת. אין לדעת מי מחזיק כעת בעותק שנעלם. לעיתים אף אני ממליץ להחליף את המנעול לדרכי הגישה לכספת, שכן יתכן שמי שמחזיק במפתח ינסה להגיעה אליה. התקנת מנעול חדשים עשויה לעכב ואף למנוע את הפריצה.
   פריצת הכספת נעשית ללא פגיעה במראה החיצוני שלה ו/או ומיד לאחר הפריצה ניתן להשתמש בה שוב.

 

  • החלפת מפתח של כספות – במקרים בהם יש חשש שהמפתחות של הכספות הגיעו לידיים הלא נכונות חשוב מאוד להחליץ מיד את המנעול של הכספות. ישנם מקרים בהם חל שינוי באנשים המורשים להשתמש בכספת, כגון עובד ניהולי שעזב/פוטר, עסק שעבר לבעלים חדשים וכדומה. רצוי ומומלץ מיד להחליף את המפתח של הכספת.

הוספת מלכודת לכספת

  • הוספת מלכודות לכספת – חברות הביטוח דורשות מלקוחותיה להתקין אמצעי מיגון מתאימים כגון :דלת בטחון, כספת עם שתי מלכודות, מיקום הכספת וקיבועה במיקום תקני וכד'. בכך המקרים הללו כולל הוספת מלכודת שניה בכספת ניתן להוסיף מלכודת נוספת לכספת קיימת (כספת איכתית ולא קופה). חשוב מאוד לציין בכל הנוגע לחברות הביטוח וכספות רצוי ומומלץ קודם כל לפנות לחברת הביטוח ורק אז לרכוש כספות, שכן במפרט הביטוח יהיה רשום בצורה ברורה את דרישותיהם על מנת שרכושכם יהיה מבוטח.

 

  • נגמרה הבטריה של הכספת – כאשר מנסים להקיש קוד ואין תגובה ו/או יש אור בקודן של הכספת, אבל הכספת לא נפתחת. כשהבטריה נמצאת מחוץ לכספת ניתן פשוט להחליף את הבטריה וכאשר הבטריה בפנים, יש מפתח חירום שאיתו אפשר לפתוח את הכספת, רק במקרים שהלקוח איבד את המפתח יש לפרוץ את הכספת (ללא פגיעה במראה החיצוני שלה וביכולתה לפעול לאחר התיקון).

 

 • שחזור או שינוי קוד בכספת – במקרים בהם הלקוח שכח את הקוד של הקודן של הכספת או במקרים שרוצים למנוע נגישות לכספת לאדם שהיה מורשה. במקרים אלו יש להזמין טכנאי כספות מורשה אשר מכיר את המכאניקה של הכספת ואת האופן שבו קבע היצרן שיש לשנות את קוד הגישה.
  במנגנון קומבינציה מכאנית (חוגה) לרוב ניתן לפרוץ או לשנות קוד ללא פריצה, רק באמצעות הרגשת החוגה וניחוש מספרים. חשוב לציין שרק מנעולן טכנאי כספות בעל ניסיון רב יכול לבצע משימה זו.

 

לשאלות נוספות ויעוץ חינם חייגו 050-2855516

הוסף תגובה

תגובות

, , , , ,

© כל הזכויות שמורות למרכז הארצי למנעולנות מקצועית. רח' הרב יצחק רובנשטיין 13 תל אביב-יפו. טל' 072-33-80-660 , info@best4u.co.il