ידיות בהלה

ידית בהלה

ידיות בהלה

ידיות בהלה (panic exit) מטרתה לאפשר יציאה מהירה ממבנה ציבורי בעת מנוסה. ברגע של המלטות המונית מאש ו/או פיגוע, גם בתנאי ראות לקויה כגון:עשן וחושך. מספיק שישענו על הדלת ומיד יופעלו והדלת תפתח . החוק מחייב את בעל העסק, בהתקנתם.

להלן החוק:
על פי סעיף 3.2.1.21א- "יש להתקין ידית בהלה בדלת המשמשת ליציאה מחלק מבניין או קומה תפוסתם גדולה ממאה איש. החוק מחייב לגבי כל המבנים שייעודם העיקרי מסחר או התקהלות, כאשר מספר האנשים בקומה או בחלק מקומה גדול מ-100, יש לתקין ידיות אלו בכל היציאות הנדרשות."
ידיות בהלה חיובות להמצא בכל מיני מבנה ציבור, כגון: קולנוע אולמות שמחות, פאבים, מלונות, בריכות שחייה וכל שאר שטחי התכנסות. עסק לא יכול לקבל את האישורים הדרושים לפתיחתו , ללא התקנת ידית בהלה תקנית.

המרכז הארצי למנעולנות מקצועית מזה 30 שנה
נותן אישורים לעסקים ולמסודות ברחבי הארץ

בעל עסק התקשר עכשיו ליעוץ חינם!!!!!!

052-7380388

ידיות בהלה תקניות:

  1. החוק מחייב להתקין את ידיות בהלה מ 86 ס"מ עד 120 ס"מ מהרצפה.
  2. יש לתת עדיפות ראשונה לידיות בעלות תו תקן U.L (תקן אמריקאי) ותקן C.E (תקן אירופאי).
  3. מקרה של התקנה בדלת כפולה, בנוסף לידית הרוחבית, בכנף הראשונה, תותקן ידית נוספת עם בריחים עליונים ותחתונים לצורך פתיחת הכנף השנייה.
  4. חל איסור לנעול דלתות שעליהן הותקנו ידיות בהלה, כמו כן נאסר גם להתקין מנעול בחלקה הפנימי של הדלת "למעט מנגנון שנעילתו מבחוץ לא תמנע את פתיחת הדלת מתוך הבניין" . איסור זה נובע ממקרי שריפה, בהם ידיות הבהלה היו נעולות וגבו עימם קורבנות בנפש. לא להתקין כל נעילה המונעת המלטות בשעת חירום. אתם בטח לא רוצים על מצפונכם קורבנות נפש!!!
  5. ידית הבהלה חייבת להיות בעלת מנגנון לסגירה עצמית של הדלת, כלומר תצוייד הדלת "במגיף דלת" (התקן מכאני הסוגר אוטומטית את הדלת), ולא תקובע במצב "רגיל פתוח".

לקריאת החוק לחץ כאן

הוסף תגובה

תגובות

© כל הזכויות שמורות למרכז הארצי למנעולנות מקצועית. רח' הרב יצחק רובנשטיין 13 תל אביב-יפו. טל' 072-33-80-660 , info@best4u.co.il