מנעולן פורץ כספות

מנעולן פורץ כספות
אם נעצור לרגע וננסה לדמיין כמה דלתות ומנעולים סובבים את שגרת היום שלנו נגלה שדירת 3 חדרים ממוצעת מכילה לפחות 5-4 מנעולים המותקנים בכל דלת. מנעול לדלת הכניסה, דלת של החדרים כולל את השירותים והמקלחת.אל לנו לשכוח את המנעול לרכב והמחסן. כאשר דנים בדירות בהם נדרשת אבטחה נוספת של רכוש בעל ערך כספי גבוהה נכנסת הכספת והנה הצטרפו עוד 2 מנעולים למכלול הנורמטיבי של המנעולים. כך שלמעשה אנו מוקפים במנעולים בשגרת היום שלנו מבלי להיות מודעים לכך. לצערי, רק כאשר המפתחות של הרכב, דלת כניסה לא נפתחת, נתקענו באמבטיה, הכספת נתקעה ו/או לא נפתחת, פרצו לנו לבית וכד'. ושגרת יום שלנו נתקעת מיד נרגיש את החשיבות שלהם והתלות בהם. המרכז הארצי למנעולנות מקצועית מציע לבדוק את תקינות המנעולים שבביתכם ואיכותם טרם התרחשותו של אירוע מצער שכזה.

התקשרו עכשיו ליעוץ חינם! 050-2855516

 

ישנה טענה נפוצה שהקידמה הטכנולוגית תכריע את סופם של מנעולים וכספות, או עבודתו של פורץ כספות ומנעולן עתידם להיכחד ולהעלם מן העולם. תפקידו של מנעולן פורץ כספות הכרחי והוא רחוק מלהכחד מן העולם.

כניסת העולם הביומטרי לשוק המנעולים, היא אחת הערכות לכך שתפקידו של המנעולן פורץ כספות עשוי להכחד.
שכן עתידם של המנעולים להתחלף בסורק טביעת אצבע. לצערי הרב שוק טביעת אצבעהביומטרי, נכון להיום, רחוק מלהוות כתחליף ראוי למנעולים הקיימים . הסיבה לכך נעוצה בעובדה שכספות, קודנים או מנעולים ביומטרים קוראי תביעת אצבע, רק סורקים את טביעת האצבע. כלומר ישנה תופעה של התרחבות כרית האצבע כשאר אנו אחרי שהות בים או במגע עם המים. סורק טביעות אצבעות לא יצליח לזהות את טביעת האצבע שלנו ויזהה אותה כלא מתאימה למאגר, לעומת קורא טביעת אצבע שמיד יזהה את זהותנו בצורה מדוייקת. כיום רק ל-FBI ולמשטרה יש קורא טביעת אצבע, שכן עלותו של מכשיר כזה היא מאוד יקרה.

פורץ כספות מקצועי ומהימן מכיר ויודע את התחרות הבלתי פוסקת בין פורצי הכספות לבין צורות הנעילה הקיימות בכספות. כיום מרבית הכספות הם כבדות, יצוקות ומחסומות בעלות 2 מנגנוני נעילה מורכבים וכמובן מקובעות לקיר. כאשר דנים בכניסת העולם הביומטרי או נעילה המתבצעת על ידי מערכת ממוחשבת שוק המנעולים החכמים רחוקים מלהציע פתרון חלופי טוב יותר ובטוח יותר.
קודנית לדלת
אל לנו לשכוח את הפורצים החדשים הקרויים "האקרים" שכן כיום בעידן שלנו לא צריך להגיע אלינו הביתה פיזית בכדי לפרוץ מספיק להצליח לפרוץ את קוד הכניסה לבית ואנחנו חשופים.

עבור רובנו המפגש הראשון שלנו עם מנעולן פורץ כספות הייתה בקולנוע. מיומנתו של פורץ כספות בסרטי מתח תמיד מעוררת סקרנות רבה בעיקר שמדובר במנגנוני מעילה מורכבים ומסובכים. אל לנו להתייחס אל מנגנוני נעילה מכאנים כמוצרים פרמינטיבים, שכן מאחורי צורתם הפשוטה מסתתרים מנגנונים מורכבים מאוד. אפילו צילנדר פשוט של רב בריח, מערכת הפינים, הנראת פשוט למראית עין, מסתתר פין בטחון שמיקומו הוא רנדומאלי, ומשתנה בין צילנדר לצילנדר. דמינו מערכת נעילה של כספת כבדה ובה שני מנגנוני נעילה מורכבים ושונים בצורתם ומורכבתם זו מזה. אם כן נכון לומר שעבדתו של פורץ כספות דורשת מיומנות רבה, ידע וניסיון רב, לעומת מגנוני נעילה ביומטרים אשר מספיק להערים על מערכת הנעילה בכדי להגיע אל השלל.

נכון להיום, הכספות הטובות ביותר והקשות ביותר לפריצה, הם כספות ישנות. דווקא הכספות המודרניות והמתקדמות לוקות במנגנון נעילה פשוט וקל לפריצה.

הוסף תגובה

תגובות

© כל הזכויות שמורות למרכז הארצי למנעולנות מקצועית. רח' הרב יצחק רובנשטיין 13 תל אביב-יפו. טל' 072-33-80-660 , info@best4u.co.il