מנעולן ברעננה

מאז שנת 2011 תושבי רעננה סובלים מגל פריצות בלתי פוסק, שלא היה כמותו בתולדות רעננה. להיות מנעולן ברעננה הוא תפקיד מבוקש, אף בימים אלו. תשובים רבים פונים אלי וכולם אומרים את אותו המשפט "אנחנו ישנים בפחד". בסרטון המצורף ניתן לראות באמצעות מצלמות האבטחה כיצד גנבים פורצים לבית פרטי ברעננה והקלות הבלתי נסבלת שבה ניתן לחדור לביתכם.

מיגון הבית כנגד פריצות הנו דבר חשוב, לכל אדם המתגורר בנכס, הן אם מדובר בנכס מושכר או נכס שבבעלות הדייר, משום שרק חדירה
אל תחום מגוריו של כל אדם, ללא רשותו או המצאותו של בעל הנכס לוקחת עימה את תחושת הבטחון ששררה בו. כמנעולן ברעננה, בשירות משטרת ישראל מזה ה-30 שנה, אני לא פעם נתקל בקלות דעת של הדייר, טרם נפרץ ביתו. דיירים רבים מנסים להוזיל את העלויות, אך למעשה כך הם מאבדים את הרכוש היקר להם ביותר.

כמנעולן ברעננה ופורצי מנעולים רבים המעניקים שירות ללקוחות ברעננה, בדרך כלל נותנים שירותי חירום ללקוחותיהם ללא מענה לפתרון הבעיה. חשוב לציין שפריצות ברעננה לבתי מגורים, מנתוני המשטרה, מתרחשים גם פעם שניה וגם פעם שלישית באותו הנכס.
על כן חשוב מאוד, לא רק לתקן את הנזק שנגרם לנכס, אלא גם למגן אותו היטב כנגד הפריצה הבאה שתתרחש בו.

 

כמנעולן ברעננה וותיק בתחום אני לא פעם מסביר ללקוחותיי ולתלמידי שכל מנעול ניתן לפריצה, הפרמטר החשוב ביותר הוא "כמה זמן נדרש, על מנת לפרוץ". עבור הגנבים, זמן הוא אלמנט חשוב, מאחר ככל שזמן הפריצה מתארך, כך גם עולים הסיכויים שלהם להתפס.

אני ממליץ, להתקין צילנדר לוקסיס בדלת הכניסה- לא ניתן לפרוץ מנעול זה בשיטות הפריצה המקובלת על ידי הגנבים, בשל הפינים המיוחדים והחשוב מכל אי אפשר לקדוח את המנעול עם מקדח רגיל, וגם כאשר מנסים, הזמן הנדרש לפריצותו ארוך מדיי עבור הפורצים. בנוסף יש להתקין מנעול כספת, מנעול עליון, בדלת הכניסה, על מנת לסבל את הפריצה עוד יותר עבורם. הזמן הנדרש עבור פריצת שני מנעולים אלו לוקח המון זמן וציוד מיוחד, כך שבדר"כ הפרוצים יבחרו לדלג על דלת ביתכם ולעבור לנכס קל יותר לפריצה.

התקנת קודן לדלת השער כניסה למבנה, הוספת קודן לשער הכניסה למבנה, עשוי להגדיל את הסיכוי שהגנב יוותר מראש על הפריצה, משום שעומדים מולם 3 מנעולים מורכבים לפריצה שדורשים השקעה של זמן רב.

הוסף תגובה

תגובות

© כל הזכויות שמורות למרכז הארצי למנעולנות מקצועית. רח' הרב יצחק רובנשטיין 13 תל אביב-יפו. טל' 072-33-80-660 , info@best4u.co.il